GOLAS Festiwal

Festiwal GOLAS

Giżycka otwarta letnia akademia sztuki

IG_ikona

Festiwal GOLAS

 
 
Giżycka otwarta letnia akademia sztuki
 
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Action painting

22 czerwca @ 09:00 - 13:00

Malarstwo akcji – warsztaty inspirowane twórczością Jacsona Pollocka.
Malowanie nie jedno ma imię. Można malować przy użyciu różnych narzędzi. Tematy obrazu mogą być rozmaite. Tym razem jest szansa by namalować obraz nie dotykając płótna pędzlem. Narzędziem malarskim zostanie mianowany patyk i kapiąca zeń swobodnie farba. Chlapać skutecznie i celowo? Nie każdy potrafi… Dobra wiadomość jest taka, że można się tego nauczyć.

O czym będzie obraz? O samym malowaniu. Przede wszystkim o kolorowej plamie, czyli o tym czym gesty i ruch wykonywany przez malarza skutkuje na płótnie.

Wiek uczestników: od 12 lat*
Prowadząca: Ita Haręza

*Dzieci od lat 7 mogą uczestniczyć pod opieką rodziców, obowiązują stroje ochronne – lub takie których nie żal zniszczyć, dotyczy to także butów!

Ita Haręza – ukończyła ASP w Łodzi z nagrodami za najlepszy dyplom roku 2011 i rozprawę naukową. Doktor sztuk plastycznych od 2017 roku. Stypendystka Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2015, 2017) i ZAiKS (2019, 2022). Uhonorowana III nagrodą na VII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2014, pierwszą nagrodą na Olsztyńskim Biennale Sztuki 2022. Autorka ponad 50 tekstów kuratorskich do wystaw, katalogów. Kuratorka pleneru Warmińskiego i Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie. W latach 2018-2021 związana z Muzeum Warmii i Mazur i Galerią sztuki współczesnej „Zamek”, w Reszlu. Prowadzi rodzinną Galerię w Talkach i autorską Galerię „H” w Reszlu. Za swoją działalność kuratorską Nagrodzona tytułem „Kobiety sukcesu Warmii i Mazur 2021”. Ilustruje podcasty wydawane przez magazyn Madein Warmia&Mazury. Współorganizuje akcję „Otwarte pracownie na Mazurach”. W swoich pracach łączy grafikę, rysunek i malarstwo. Obrazy zwykle wiąże z ideą wodnego pejzażu. Dąży do dokonywania artystycznych odkryć na drodze poznawania natury obserwowanych zjawisk.

https://www.instagram.com/galeria_reszel/
https://itahareza.com/

Szczegóły

Data:
22 czerwca
Godzina:
09:00 - 13:00

Miejsce wydarzenia

Festiwal GOLAS
ul. Przyszłość 1
Giżycko, 11-500 Poland
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Golas FESTIWAL
Phone
509416955
Email
golasfestiwal@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator
Zarezerwowane miejsca: 8 / 8

Wszystkie miejsca są już zarezerwowane.