GOLAS Festiwal

Festiwal GOLAS

Giżycka otwarta letnia akademia sztuki

IG_ikona

Festiwal GOLAS

 
 
Giżycka otwarta letnia akademia sztuki
 
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty linorytnicze

22 czerwca @ 09:00 - 13:00

Na warsztatach poznamy jedną z tradycyjnych technik grafiki warsztatowej. Efektem naszej pracy będą odbitki graficzne w formacie pocztówkowym. Zaczniemy od pomysłów i projektów na papierze.
Będę Was zachęcać do zainspirowania się floriografią (symboliczny język kwiatów), korzystania z motywów roślinnych i ich znaczeń, jednak to Wy będziecie decydować co stanie się motywem przewodnim Waszych prac.

Wiek uczestników: od 14 lat
Prowadząca: Anna Trzpil-Zagórska

Anna Trzpil-Zagórska – projektantka graficzna i ilustratorka, od czterech lat mieszka i pracuje w małej wsi na granicy Warmii i Mazur. Absolwentka Projektowania Graficznego i Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uczestniczka wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, laureatka nagród i wyróżnień w konkursach ilustratorskich, m.in. III miejsce w międzynarodowym konkursie dla ilustratorów „Książka dobrze zaprojektowana, zacznijmy od dzieci” (ASP Katowice, 2016). Za najważniejszy obszar swoich działań uważa ilustrację, mieszając i testując techniki cyfrowe i analogowe. W swojej twórczości stawia na pomysł, prostotę i oszczędność formy. Z chęcią angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy artystyczno-kulturalne jako współ/organizatorka i/lub twórczyni materiałów graficznych. Wierzy w moc jakości przekazu wizualnego i znaczenie dobrze skrojonej szaty graficznej. Od pierwszej edycji GOLASa tworzy identyfikację wizualną Festiwalu i dba o wizerunek imprezy w sieci.

Jest autorką inicjatywy edukacyjno-artystycznej pt. „Mały Teatr Ilustracji”, w ramach której tworzy i prezentuje autorskie spektakle ilustracji posługując się techniką teatru Kamishibai. W latach 2020–2022 prowadziła dobroczynny projekt pt. “Nie ma nudy!”.

https://www.behance.net/a_trzpilzagorska
IG / @an.zagorska
FB / https://www.facebook.com/an.zagorska

Szczegóły

Data:
22 czerwca
Godzina:
09:00 - 13:00

Organizator

Golas FESTIWAL
Phone
509416955
Email
golasfestiwal@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Festiwal GOLAS
ul. Przyszłość 1
Giżycko, 11-500 Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Zarezerwowane miejsca: 8 / 8

Wszystkie miejsca są już zarezerwowane.