GOLAS Festiwal

Festiwal GOLAS

Giżycka otwarta letnia akademia sztuki

IG_ikona

Festiwal GOLAS

 
 
Giżycka otwarta letnia akademia sztuki
 
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty ilustratorskie

24 czerwca @ 09:00 - 13:00

Warsztaty rozpoczniemy od rozmowy na temat ilustracji dziecięcej i przeglądu ciekawych publikacji. Omówimy sposoby i techniki ilustratorskie, doceniając wartość prostych rozwiązań plastycznych, zwrócimy też uwagę na typografię.
Uczestnicy wybiorą jeden z zaproponowanych wierszy, który stanie się punktem wyjścia do pracy nad projektem mini książki. Prowadząca zachęcać będzie do swobodnych eksperymentów graficznych i rysunkowych. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie zarówno układu tekstu jak i ilustracji. Końcowym etapem będzie połączenie zilustrowanych rozkładówek i stworzenie makiet wyjątkowych, autorskich książek.

Wiek uczestników: od 14 lat
Prowadząca: Anna Trzpil-Zagórska

Anna Trzpil-Zagórska – projektantka graficzna i ilustratorka, od trzech lat mieszka i pracuje w małej wsi na granicy Warmii i Mazur. Absolwentka Projektowania Graficznego i Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uczestniczka wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, laureatka nagród i wyróżnień w konkursach ilustratorskich, m.in. III miejsce w międzynarodowym konkursie dla ilustratorów „Książka dobrze zaprojektowana, zacznijmy od dzieci” (ASP Katowice, 2016). Za najważniejszy obszar swoich działań uważa ilustrację, mieszając i testując techniki cyfrowe i analogowe. W swojej twórczości stawia na pomysł, prostotę i oszczędność formy. Z chęcią angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy artystyczno-kulturalne jako współ/organizatorka i/lub twórczyni materiałów graficznych. Wierzy w moc jakości przekazu wizualnego i znaczenie dobrze skrojonej szaty graficznej. Od pierwszej edycji GOLASa tworzy identyfikację wizualną Festiwalu.

Jest autorką inicjatywy edukacyjno-artystycznej pt. „Mały Teatr Ilustracji”, w ramach której wspólnie z mężem Henrykiem Zagórskim, tworzą i prezentują autorskie spektakle ilustracji posługując się techniką teatru Kamishibai. W latach 2020–2022 prowadziła dobroczynny projekt pt. “Nie ma nudy!”.

https://www.behance.net/a_trzpilzagorska
IG / @an.zagorska

Szczegóły

Data:
24 czerwca
Godzina:
09:00 - 13:00

Organizator

Golas FESTIWAL
Telefon:
509416955
Adres e-mail:
golasfestiwal@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Festiwal GOLAS
ul. Przyszłość 1
Giżycko, 11-500 Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Zarezerwowane miejsca: 8 / 8

Wszystkie miejsca są już zarezerwowane.