GOLAS Festiwal

Festiwal GOLAS

Giżycka otwarta letnia akademia sztuki

IG_ikona

Festiwal GOLAS

 
 
Giżycka otwarta letnia akademia sztuki
 
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty Formyryte, linoryt

24 czerwca, 2023 @ 09:00 - 13:00

Wykorzystując tradycyjną technikę linorytu stworzymy grafiki inspirowane nieregularnymi kształtami linoleum, będącymi pozostałościami po matrycach prowadzącej warsztaty. W odpadach będziemy doszukiwać się nowych, nieoczywistych znaczeń i wydobywać je poprzez rycie w linoleum. Efektem będzie ściągnięty z matrycy graficzny ślad – odbitka linorytu.
Warsztat opierać się będzie na doświadczeniu artystycznym Martyny Rzepeckiej. Artystki wizualnej – graficzki warsztatowej, dla której matryca i odpady z matrycy pochodzące stają się wypadkowymi do grafik.

Wiek uczestników: od 12 lat
Prowadząca: Martyna Rzepecka

Martyna Rzepecka – artystka wizualna, urodzona w Poznaniu. Swoją sztukę ukierunkowuje na ciało: jako formę i narzędzie twórcze oraz temat, który przetwarza i fragmentaryzuje. Tworzy w tradycyjnych technikach graficznych, rozbudowując je o obiekt i instalację. Interesuje ją kontekst matrycy–materii, jako niezależnej formy artystycznej oraz granica poznania dzieła i jego sensualna, haptyczna przestrzeń odbioru. Oddaje się pasji rycia w linorycie.

W 2017 roku uzyskała tytuł doktora sztuk plastycznych, na Wydziale Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brała udział w ponad 80. wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, zarówno na szczeblu narodowym, jak i międzynarodowym m.in. w Anglii, w Norwegii, Chinach, Japonii. Laureatka konkursów i stypendiów artystycznych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą, m.in. w Tama Art University Museum w Tokio. Obecnie adiunktka w Katedrze Rysunku, na Wydziale Sztuk Pięknych UMK Toruń oraz wykładowczyni na kierunku Grafika w Collegium Da Vinci w Poznaniu.

 

Szczegóły

Data:
24 czerwca, 2023
Godzina:
09:00 - 13:00

Organizator

Golas FESTIWAL
Telefon:
509416955
Adres e-mail:
golasfestiwal@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Festiwal GOLAS
ul. Przyszłość 1
Giżycko, 11-500 Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Zarezerwowane miejsca: 6 / 6

Wszystkie miejsca są już zarezerwowane.