GOLAS Festiwal

Festiwal GOLAS

Giżycka otwarta letnia akademia sztuki

IG_ikona

Festiwal GOLAS

 
 
Giżycka otwarta letnia akademia sztuki
 
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Warsztaty tkackie

22 czerwca @ 09:00 - 13:00

W trakcie warsztatów wykonamy małe formy tkackie, które będzie można zabrać do domu. Uwaga, tkanie to hobby dla cierpliwych – jeśli łatwo się frustrujesz, może to być dla Ciebie spore wyzwanie!

Wiek uczestników: od 14 lat
Prowadzący: Anka i Kaśka Dobrzyn, Topole Rugs & Crafts

 

Topole rugs & crafts tworzą Anka i Kaśka Dobrzyn, siostry urodzone i wychowane na Mazurach.

Projektujemy i tkamy tkaniny użytkowe techniką kilimową. Są to dywany i dekoracje ścienne, które ocieplają wnętrza i poprawiają ich akustykę. Każdy element naszych prac wykonany jest ręcznie, każdy kawałek przędzy przechodzi przez nasze ręce kilkanaście razy.  

Tkać nauczyłyśmy się w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Zrozumienie i szacunek dla tradycyjnego rzemiosła stanowią fundament naszej pracy. Wzory prosto z naszych głów adaptujemy do dawnej techniki i ludowych krosien. Inspirują nas zmieniające się dookoła kolory, pejzaże, dźwięki. Najczęściej więc natchnienia szukamy w naturze. Na pobliskich łąkach i w lasach. Na brzegach jezior i rzek. W cieniu samotnych drzew. Odkrywając opuszczone miejsca i zakątki wymagające jedynie odrobiny uważności, by je odnaleźć.
Używamy zrównoważonych materiałów: lnu, bawełny i wełny z recyklingu. Nasza wełniana przędza to pozostałości z fabryki dywanów – zwyczajowo za krótkie motki wełny są wyrzucane lub przerabiane na szare filcowe szmaty. My postanowiłyśmy dać im drugie życie.  

Prowadzimy warsztaty tkackie, zarówno na krosnach podłogowych, jak i na ramkach. Tworzymy projekty na zlecenie, dobieramy odcienie i nadajemy tkaninom niepowtarzalny charakter.

www.topole.art
IG / @topole.rugs
FB / https://www.facebook.com/topole.rugs


Zapisy poprzez formularz dostępny TUTAJ otwieramy 1.06.2024 o godzinie 19:00 !!!

 

 

Szczegóły

Data:
22 czerwca
Godzina:
09:00 - 13:00
Witryna internetowa:
www.golasfestiwal.pl

Organizator

Golas FESTIWAL
Phone
509416955
Email
golasfestiwal@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Festiwal GOLAS
ul. Przyszłość 1
Giżycko, 11-500 Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia